CURSUL DE DANS POPULAR

Cursul de dans se desfasoara in fiecare sambata intre orele 10:00-11:30 in incinta Caminului Cultural al comunei Salcia sub indrumarea domnului instructor Gheorghe Popa. Acest curs ii ajuta pe copiii comunei Salcia sa mentina vie traditia dansului si al cantecului popular.Comunitatea locala a fost intotdeauna un sprijin pentru scoala si pentru parinti sustinadu-i de fiecare data la toate concursurile si spectacolele la care au participat.

CLUBUL ELEVILOR MODERNI

Clubul elevilor moderni este o activitate organizata sambata dupa cursul de dans,cu elevii scolii, in scopul antrenarii elevilor nostrii in activitati educative si in societate.Se numeste Clubul elevilor moderni deoarece am incercat sa aducem lucruri noi in scoala noastra ,metode moderne, jocuri distractive la care copiii participa cu foarte mult drag. Multe dintre materialele clubului sunt confectionate de elevi,jocuri inventate de ei.Va vom prezenta cateva imagini din acest curs si deasemenea si cateva materiale folosite la acest club.